Behandelen van infertiliteit bij PCOS met Chinese geneeskunde

21 Oct, 2025

In deze studie is de effectiviteit en veiligheid onderzocht van een therapie met twee kruidenformules: Yangxin Dianji (YXDJ-D) en Nuangong Tiaojing (NGTJ-D) bij de behandeling van infertiliteit door polycysteus-ovariumsyndroom (PCOS) en lutealefase-defecten (LPD). De studie vond plaats in het Jiangsu Province Hospital of Chinese Medicine, waaraan negentig patiënten met PCOS en LPD aan meededen, die in drie groepen werden verdeeld.

De therapie in groep A bestond uit het innemen van YXDJ-D in de postmenstruele periode (follikelfase). Dit kruidenmengsel is bedoeld voor het ondersteunen van follikelgroei en cyclusregulatie. Vervolgens nam deze groep in de daaropvolgende premenstruale periode (luteale fase) NGTJ-D, een kruidenmengsel dat progesteron en innesteling van een eitje ondersteunt. De controlegroep kreeg letrozol en dydrogesteron, aangevuld met intramusculaire injecties met humaan menopauzaal gonadotrofine (hMG) en humaan choriongonadotrofine (hCG). Groep B combineerde deze westerse medicatie met de Chinese kruidenformules. De behandelduur bedroeg twee kuren, die in totaal zes maanden duurden.

De studie toonde aan dat de zwangerschapscijfers in de behandelgroepen A en B hoger waren dan in de controlegroep (respectievelijk 60,0%, 60,0% en 53,3%), terwijl de vroege abortuscijfers in de behandelgroepen lager lagen dan in de controle (respectievelijk 33,3%, 16,7% en 43,8%), zij het niet-significant (P > 0,05). Het totaaleffect was echter significant beter in de behandelgroepen (93,3% vs. 93,3% vs. 53,3%, P < 0,01). De stijging van progesteron was in groep B sterker dan in de andere twee groepen. Er werden in alle groepen geen opvallende afwijkingen gevonden in de veiligheidsparameters.

De sequentiële therapie met YXDJ-D en NGTJ-D liet significante verbeteringen zien in totaaleffect en endometriumreceptiviteit bij vrouwen met PCOS en luteale insufficiëntie. Hoewel de zwangerschapscijfers en vroege abortuscijfers een positieve trend vertoonden, waren deze verschillen niet statistisch significant. De therapie lijkt de luteale functie te verbeteren en kan bijdragen aan het verminderen van infertiliteit.

Bronvermelding:
Xiaoyeu, J., & et al. (2025). Sequential therapy for infertility in women with polycystic ovary syndrome and luteal phase defects by Yangxin Dianji decoction and Nuangong Tiaojing decoction: a real-world study. J Tradit Chin Med., 45(5): 1098-1105. doi: 10.19852/j.cnki.jtcm.2025.05.016.

Verzameling van artikelen van schrijvers die op niet-regelmatige basis voor ons schrijven.

Laat een reactie achter